Objednávky nad 30 000 Kč – Dodání a pojištění zdarma, do 30 000 Kč – dodání a pojištění 199 Kč.

100 x 1 gram - Combibar

Poslední aktualizace
5:52
158.098 Kč
 Výkupní cena: 145.922,68 Kč
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost100 g
Ryzost999,9/1000
Vyhotovenícertifikát zataven v ochranné fólii spolu se slitkem
combibar 22.png
Speciální kategorií jsou "zlaté čokoládky" - Combibar slitky. Je to 100 gramový zlatý slitek, který je rozdělen po 1 gramu do mřížky - jako čokoláda. Odtud vznikl jeho název.

Slitek je balen spolu s certifikátem, který je přiložen extra ke slitku a spolu s ním je zatavený ve fólii. Každá z malých 1 gramových cihliček má na sobě vyraženou hmotnost 1 gram, ryzost, puncovní značku a značku mincovny.

Je populární volbou, protože spojuje 2 vlastnosti zlatých slitků - vhodnou cenu a když je to nutné, rychlé použití po malých množstvích. Je možný odprodej i po částech, ale doporučujeme odprodej v celku.

Valcambi

Mincovna Valcambi je největší slévárnou zlata na světě. Sídlo má v ve švýcarském Balerne a je členem Londýnské asociace mincoven a výrobců zlata LBMA.

Denně odlije mincovna více než 4 tuny zlata převážně v zlatých slitcích, ale její výrobní sortiment je iv kovech stříbra, platiny a paladia.

Výrobní sortiment:
Výrobky Valcambi můžeme rozdělit mezi 2 hlavně skupiny - "Good delivery" cihly (slitky) pro centrální banky a velké společnosti a menší slitky a mince. Jejich velikost je standardní od 1 gramu po 1000 gramů a jejich balení je spolu s certifikátem, nebo volné balené při vyšších gramážích.

Speciální kategorií jsou "zlaté čokoládky" - Combibar slitky. Je to forma 10, 20, 50 a 100 gramových slitků, které jsou rozděleny po 1 gramu do mřížky - jako čokoláda po 1 gramu. Proto vznikl jejich název.

Jsou populární volbou, protože spojují 2 vlastnosti cihličky - vhodnou cenu a když je to nutné, rychlé použití po malých množstvích.
Stejně jako u jiných mincoven, i Valcambi má téměř všechny velikosti podobné v jiných kovech - stříbro, platina a paladium.

Heraeus

Mincovna byla založena v roce 1851 a kromě Německa se slitky vyrábějí iv USA, Hong Kongu a Argor Heraeus ve Švýcarsku. Produkuje investiční slitky ze zlata, stříbra, platiny a palladia a rovněž průmyslové produkty z drahých kovů pro průmysl.

Základní výrobní program:

 • Investiční zlaté slitky: od 1 gramu do 1000 gramů s nejvyšší ryzostí 999,9 / 1000. Specifickými produkty jsou slitky Kinegram s hologramem a 5 a 10 gramové cihličky 10 x 1 gram a 10 x 1 gram Multidisc.
 • Investiční stříbrné slitky: od 1 unce / 31,1 gramů do 5 000 gramů s ryzostí 999,9 / 1000
 • Investiční platinové slitky: o váze 1 unce, 100 gramů, 500 gramů a 1000 gramů. 9995/1000
 • Investiční palladiové slitky: o váze 1 unce, 100 gramů, 500 gramů a 1000 gramů. 9995/1000

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Naši klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků probíha do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupeny u nás, je nižší o 2% až 4%, podle výše výkupní ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, jež chce nabídnout k výkupu. Je možné zaslat i jeho foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem klientovi na email zašleme:
  • kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak jej zaslat prostřednictvím cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží klienta okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení bude klientovi platba za zboží odeslána během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantují 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí,
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uvedenu hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple Leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince měla nižší hmotnost.

K přesnému měření se používají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na bázi magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9, či nikoli. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si je splést. U odlitků s vetší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Recenze zákazníků

Oveřený zákazník
Rychlé dodání včetně komunikace Krásně zabaleno v krabičce
Oveřený zákazník
Spolehlivost rychlost. Vse vzdy na 100%.
Oveřený zákazník
Vsechno probehlo v poradku. Nejlepsi cena na trhu.
Oveřený zákazník
Jak jsem objednal, tak došlo,Vše OK.
Aktualizujeme ceny