Na všechny internetové objednávky doprava s pojištěním zdarma!

American Eagle - 1 unce

Dostupnost slitku nebo mince je omezena (někdy pouze několik kusů). Cenu a termín dodání stanovujeme individuálně. PRO CENU a Dostupnost VOLEJTE (+420) 602 145 363.
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost31,1 g
Rýzost916,7/1000
Nominální hodnota50 USD
Průměr32,7 mm
Tloušťka2,83 mm
eagle gold 3.png
Zlatou minci American Eagle razí mincovna USA - The United states mint. Mincovna má dlouhou historii a razí mince v 6 provozech po celých USA. Mince má nižší rýzost - 22 karátů a proto má vyšší celkovou hmotnost - 33,93 gramů. Obsah zlata v minci je však stejný jako u jiných investičních mincí - 31,1 gramů zlata. 
Investiční zlatá mince American Eagle patří mezi nejoblíbenější investiční mince na světě. Razí se od roku 1986 ve 4 velikostech - 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1/10 unce Váha zlata je stejná jako u jiných investičních mincí, obsahuje kromě zlata i příměs stříbra a mědi. Je vyrobena ze zlata, které se těží výhradně v USA.

Lícní strana:
Obrázek - Podobizna kráčející sochy Svobody (Liberty) s pochodní. Rok ražby.

Rubová strana:
Obrázek - orel snášející se do hnízda k orlici a mláďatům, váha v uncích a nominální hodnota.

Při prodeji nerozlišujeme ročník ražby mince.

Mincovna Spojených států vyrábí od svého založení z roce 1792 zlaté a stříbrné mince. Nedávno přidali do svého portfolia i platinové a palladiové mince. Hodnota těchto mincí závisí na jejich čistotě, jakož i na numismatických faktorech, jako je rok, umělecké dílo a historický význam.

Mezi lety 1838 a 1933 vyráběla mincovna v USA zlaté mince, které se používaly jako zákonné platidlo. Zákon z roku 1934 uzákonil, že vlastnit zlato je nelegální.

Až do zavedení série American Eagle v roce 1986 americká mincovna vyráběla zlaté a stříbrné mince, které se nedostaly do oběhu.

V roce 2008 začala mincovna nabízet své zlaté mince Buffalo jako první 1 uncové mince s ryzostí 9999. Mincovna také každý rok vyrábí pamětní zlaté mince, které ctí důležité osoby, místa a události z historie Spojených států.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků je do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupené u nás, je nižší od 2% - do 4% podle výše vykoupené ceny.


Postup při výkupu:

  1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, který chce nabídnout na výkup. Je možné zaslat i foto na info@goldsafe.cz.
  2. Obratem zašleme klientovi na email:
    • Kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
    • Přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak ho zaslat pomocí cenného psaní Českou poštou.
  3. Po doručení zboží Vás okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
  4. Po odsouhlasení Vám bude platba za zboží odeslaná během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantuje 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

  1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí.
  2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uváděnou hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince musela mít nižší hmotnost.

Na přesné měření se využívají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na základech magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9 nebo ne. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si to splést. Při odlitcích s vyšší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Aktualizujeme ceny