Kangaroo - 1 oz - 2024

Poslední aktualizace
14:41
58.388 Kč
1-2 ks58.388 Kč
3 a více ks58.262 Kč
 Výkupní cena: 55.142,27 Kč
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Detail produktu
Hmotnost31,1 g
Ryzost999,9/1000
Nominální hodnota100 dollars
Vyhotoveníročník 2024
Průměr32,6 mm
Tloušťka2,8 mm
kangaroo 1 oz detail.png
Australská zlatá mince Kangaroo (někdy nazývaná i Nugget) se razí v národní mincovně ve městě Perth. Mince jsou raženy ve velikostech 1/20 oz, 1/10 oz, 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz, 2 oz, 10 oz, a 1 kg. Tato mince je zákonným platidlem v Austrálii a je jednou z mála mincí, jejichž design se mění každý rok. (Kromě Kangaroo se mění design i mincí z Lunární série a čínských mincí Panda). Proto se tyto mince kupují nejen jako investiční zlaté mince, ale pro některé sběratele mají i numismatickou hodnotu.

Kangaroo série byla zavedena v roce 1986 společností Golf Corporation, která je plně vlastněná vládou Západní Austrálie. V roce 1992 začala mincovna razit i menší velikosti 1/2 unce, 1/4 unce, 1/10 unce a 1/20 unce.

Kromě mincí Kangaroo razí australská mincovna i mince z Lunární série. Obě mají ryzost 999,9 / 1000. Lunární mince mění design každý rok podle zvířat z čínského kalendáře.

Lícní strana:
obrázek: Královna Alžběta II., Text - ELIZABETH II AUSTRALIA 100 DOLLARS. Autor je Ian Rank Broadley.

Rubová strana:
obrázek: design klokana se mění každý rok. Text - THE AUSTRALIAN KANGAROO 1 OZ 9999 GOLD. Uvádí se rok a autor, který se mění podle designu.


Perth Mint je australská mincovna se sídlem v Perthu. Je to národní mincovna Austrálie, která byla založena koncem 19. století. Je členem asociace LBMA.

Kvalita produkce je na vysoké úrovni a slitky této mincovny jsou označovány znakem kvality "Good delivery". Je světoznámá hlavně výrobou zlatých mincí Kangaroo (Nugget), které patří mezi nejznámější zlaté mince světa. Stejně mezi známé stříbrné mince patří Kookaburra, Koala a od roku 2015 i stříbrná mince Kangaroo.

Vyhledávaným sběratelským zbožím jsou speciální edice zlatých a stříbrných mincí ze série Lunární rok s motivem mincí zvířete v Čínském kalendáři. Mincovna mění design všech mincí a proto jsou zlaté a stříbrné mince vyhledávané mezi investory po celém světě.
Mincovna vyrábí kromě mincí i zlaté slitky. Kromě investičních mincí mincovna vyrábí širokou škálu numismatických mincí.

Základní výrobní program:


 • Investiční zlaté slitky: od 1 gramu do velikosti 10 uncí - 311 gramů s ryzostí 9999/1000
 • Investiční zlaté mince: Investiční mince Kangaroo - velikosti od 1/10 unce do 1000 gramů,  Lunární série I. a II. - od 1/10 unce do 1000 gramů.
 • Investiční stříbrné mince - Koala, Kookaburra - od 1/2 unce do 1000 gramů, Kangaroo - 1 unce.
 • Platinová mince: Platypus - 1 unce.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Naši klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků probíha do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupeny u nás, je nižší o 2% až 4%, podle výše výkupní ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, jež chce nabídnout k výkupu. Je možné zaslat i jeho foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem klientovi na email zašleme:
  • kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak jej zaslat prostřednictvím cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží klienta okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení bude klientovi platba za zboží odeslána během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantují 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí,
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uvedenu hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple Leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince měla nižší hmotnost.

K přesnému měření se používají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na bázi magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9, či nikoli. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si je splést. U odlitků s vetší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Recenze zákazníků

Oveřený zákazník
Rychlé doručení.
Oveřený zákazník
naprostá spokojenost, perfektní komunikace při telefonátu nevím
Oveřený zákazník
Oveřený zákazník
Rychlé dodání.
Aktualizujeme ceny