Maple Leaf - 1 unce

Poslední aktualizace
14:01
948 Kč S DPH
50-99 ks948 Kč
100 a více ks933 Kč
 Výkupní cena: Na dotaz kvůli lepší ceně
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Detail produktu
Hmotnost31,1 g
Ryzost999,9/1000
Nominální hodnota5 CAD
Vyhotovenícena včetně 21% DPH
Průměr38 mm
Tloušťka3 mm
maple silver detail.png
Kanadská stříbrná mince

Už od roku 1988 se každoročně dočkáme nové stříbrné mince Maple Leaf z Kanadské mincovny. Stříbrná mince Maple Leaf má nejvyšší ryzost 99,99%. Její balení je po 25 kusech v plastové ochranné tubě.

Kanadská vláda garantuje hmotnost a čistotu, a proto jsou tyto mince zákonným platidlem ve světě. Jejím předchůdcem je zlatá mince Maple Leaf.

Kanadská mincovna vznikla v roce 1908 a od roku 1969 je ve státním vlastnictví. Vznikla jako pobočka britské Royal Mint a v období válek byla hlavním producentem Velké Británie. Sídlí ve městě Ottawa. Je přidruženým členem asociace LBMA.

Jejím hlavním výrobním artiklem jsou zlaté a stříbrné mince a vlajkovou lodí mince Maple Leaf. Vyrábí se od roku 1979, ve stříbrném provedení od roku 1988. Její design se mění pouze minimálně. Na zadní straně je vyobrazena podobizna královny a na přední straně javorový list.

Základní výrobní program tvoří:

 • investiční zlaté mince: Maple Leaf od hmotnosti 1/20 unce do 1 unce.
 • specifickými sériemi zlatých mincí jsou Maplegram 25 gramů a Maplegram 8 gramů.
 • investiční stříbrné mince: Maple Leaf o hmotnosti 1 unce a 1,5 unce.

Kanadská mincovna je známá i díky své ražbě moderních numismatických mincí. Jejich vysoká kvalita a provedení jsou legendárními a jejich design je vyhledávaný. Mincovna razí tyto numismatické mince ve stovkách druhů s omezeným nákladem tak, aby v budoucnu rostla hodnota mincí výrazněji. Mezi nejznámější série mincí patří Call of Wild.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Naši klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků probíha do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupeny u nás, je nižší o 2% až 4%, podle výše výkupní ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, jež chce nabídnout k výkupu. Je možné zaslat i jeho foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem klientovi na email zašleme:
  • kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak jej zaslat prostřednictvím cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží klienta okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení bude klientovi platba za zboží odeslána během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantují 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí,
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uvedenu hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple Leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince měla nižší hmotnost.

K přesnému měření se používají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na bázi magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9, či nikoli. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si je splést. U odlitků s vetší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Recenze zákazníků

Oveřený zákazník
Rychlé doručení.
Oveřený zákazník
naprostá spokojenost, perfektní komunikace při telefonátu nevím
Oveřený zákazník
Oveřený zákazník
Rychlé dodání.
Aktualizujeme ceny