Na všechny internetové objednávky doprava s pojištěním zdarma!

Maple Leaf 1/4 unce

Poslední aktualizace
7:18
11.079 Kč S DPH
1-4 ks11.079 Kč
5 a více ks10.977 Kč
 Výkupní cena: 9.676,51 Kč
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost7,78 gramov
Rýzost999,9/1000
Nominální hodnota10 cad dollars
Průměr20 mm
Tloušťka1,7 mm
1 oz maple detail.pngKanadský zlatý Maple Leaf je oficiální investiční zlatá mince Kanady a je vyrobena Kanadskou královskou mincovnou.

Jde o designérský kousek Waltera Otta, který navrhl jednu z nejčistších zlatých mincí na světě s obsahem zlata o ryzosti 999,9 tisícin (24 karátů). To znamená, že neobsahuje téměř žádný jiný kov - pouze zlato a to výlučně ze zlatých dolů v Kanadě. Mince se razí od roku 1979.

Lícní strana:
obrázek - Královna Alžběta II. Text - ELIZABETH II 100 DOLLARS a uvedený rok. Autor vyobrazení Alžběty II je dePedery-Hunt.

Rubová strana:
obrázek - Maple leaf - Javorový list. Text - CANADA 9999 FINE GOLD 1 OZ OR PUR 9999. Autorem je Cosme Saffioti.

Kanadská mincovna vznikla v roce 1908 a od roku 1969 je ve státním vlastnictví. Vznikla jako pobočka britské Royal Mint a v období válek byla hlavním producentem Velké Británie. Sídlí ve městě Ottawa. Je přidruženým členem asociace LBMA.

Jejím hlavním výrobním artiklem jsou zlaté a stříbrné mince a vlajkovou lodí mince Maple Leaf. Vyrábí se od roku 1979, ve stříbrném provedení od roku 1988. Její design se mění pouze minimálně. Na zadní straně je zobrazena podobizna Královny a na přední straně javorový list.

Základní výrobní program tvoří:

 • Investiční zlaté mince: Maple Leaf od velikostí 1/20 unce do 1 unce.
 • Specifickými sériemi zlatých mincí jsou Maplegram 25 gramů a Maplegram 8 gramů.
 • Investiční stříbrné mince: Maple Leaf o velikosti 1 unce a 1,5 unce.

Kanadská mincovna je známá i kvůli své ražbě moderních numismatických mincí. Jejich vysoká kvalita a provedení jsou legendární a jejich design je vyhledávaný. Mincovna razí tyto numismatické mince ve stovkách druhů s omezeným nákladem tak, aby rostla v budoucnu hodnota mincí výrazněji. Mezi nejznámější série mincí patří Call of Wild.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků je do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupené u nás, je nižší od 2% - do 4% podle výše vykoupené ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, který chce nabídnout na výkup. Je možné zaslat i foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem zašleme klientovi na email:
  • Kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • Přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak ho zaslat pomocí cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží Vás okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení Vám bude platba za zboží odeslaná během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantuje 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí.
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uváděnou hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince musela mít nižší hmotnost.

Na přesné měření se využívají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na základech magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9 nebo ne. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si to splést. Při odlitcích s vyšší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Aktualizujeme ceny