Na všechny internetové objednávky doprava s pojištěním zdarma!

Sada zlatých mincí Lunar 2021

Poslední aktualizace
8:01
84.379 Kč S DPH
 Výkupní cena: Na dotaz kvůli lepší ceně
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Rýzost999,9/1000
Vyhotovení5 mincí v luxusní etui (včetně)
Sni?mka obrazovky 2019-04-10 o 16.27.17.png
Australská mincovna Perth mint razí zlaté a stříbrné mince z Lunární série. Motivem těchto mincí jsou vždy zvířata z čínského lunárního kalendáře a mění se každý rok - potkan, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza (kozel), opice, kohout, pes a vepř.

Sada mincí je ve velikosti 1/20 unce, 1/10 unce, 1/4 unce, 1/2 unce a 1 unce včetně luxusní etue.

Mince jsou raženy v nejvyšší ryzosti 9999/10000, tedy s ryzostí 99,99%.

Lunární mince řadíme k speciálním mincím. Mají přidanou, tzv. numismatickou, hodnotu. Jejich cena může být v budoucnu vyšší, a proto jsou vyhledávány i jako dlouhodobější nákup.

Zlatou minci Buvol z Lunární série III. razí mincovna Austrálie - The Perth mint. Mincovna má dlouhou historii a patří mezi nejstarší mincovny na světě.

Každý rok razí mincovna jeden motiv z Čínského lunárního kalendáře. Rok 2021 je rokem Buvola. Mince byli ražené v omezeném nákladu 30 000 kusů na rok a proto jsou i zajímavým sběratelským artiklem. Byly vyražené v 7 velikostech - 10 uncí, 2 unce, 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce, 1/10 unce a 1/20 unce. Jejich ryzost je 24 karátů - 999,9 / 1000.

Lícní strana:

Obr. Podobizna Královny Alžběty II. Rok ražby, hmotnost, ryzost a nominální hodnota.

Rubová strana:
Obr. Buvol mezi bambusem s čínským znakem pro slovo buvol.

Perth Mint je australská mincovna se sídlem v Perthu. Je to národní mincovna Austrálie, která byla založena koncem 19. století. Je členem asociace LBMA.

Kvalita produkce je na vysoké úrovni a slitky této mincovny jsou označovány znakem kvality "Good delivery". Je světoznámá hlavně výrobou zlatých mincí Kangaroo (Nugget), které patří mezi nejznámější zlaté mince světa. Stejně mezi známé stříbrné mince patří Kookaburra, Koala a od roku 2015 i stříbrná mince Kangaroo.

Vyhledávaným sběratelským zbožím jsou speciální edice zlatých a stříbrných mincí ze série Lunární rok s motivem mincí zvířete v Čínském kalendáři. Mincovna mění design všech mincí a proto jsou zlaté a stříbrné mince vyhledávané mezi investory po celém světě.
Mincovna vyrábí kromě mincí i zlaté slitky. Kromě investičních mincí mincovna vyrábí širokou škálu numismatických mincí.

Základní výrobní program:


 • Investiční zlaté slitky: od 1 gramu do velikosti 10 uncí - 311 gramů s ryzostí 9999/1000
 • Investiční zlaté mince: Investiční mince Kangaroo - velikosti od 1/10 unce do 1000 gramů,  Lunární série I. a II. - od 1/10 unce do 1000 gramů.
 • Investiční stříbrné mince - Koala, Kookaburra - od 1/2 unce do 1000 gramů, Kangaroo - 1 unce.
 • Platinová mince: Platypus - 1 unce.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků je do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupené u nás, je nižší od 2% - do 4% podle výše vykoupené ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, který chce nabídnout na výkup. Je možné zaslat i foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem zašleme klientovi na email:
  • Kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • Přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak ho zaslat pomocí cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží Vás okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení Vám bude platba za zboží odeslaná během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantuje 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí.
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uváděnou hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince musela mít nižší hmotnost.

Na přesné měření se využívají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na základech magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9 nebo ne. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si to splést. Při odlitcích s vyšší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Aktualizujeme ceny