Objednávky nad 30 000 Kč – Dodání a pojištění zdarma, do 30 000 Kč – dodání a pojištění 199 Kč.

Stříbrný slitek - 1000 g Valcambi

Zadejte Váš email a my Vás budeme kontaktovat, až bude produkt dostupný.
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost1000 g
Ryzost999/1000
Rozměry70.00 x 130.00 x 11.20 mm

Mincovna Valcambi je největší slévárnou zlata na světě. Sídlo má v ve švýcarském Balerne a je členem Londýnské asociace mincoven a výrobců zlata LBMA.

Denně mincovna odlije více než 4 tuny zlata převážně ve zlatých slitcích, ale její výrobní sortiment je i v kovech stříbra, platiny a paladia.

Výrobní sortiment:
Výrobky Valcambi můžeme rozdělit do dvou hlavních skupiny - „Good Delivery" cihly (slitky) pro centrální banky a velké společnosti a menší slitky a mince. Jejich velikost je standardní od 1 gramu po 1000 gramů a balny jsou spolu s certifikátem jsou volně balené, a to při vyšších gramážích.

Speciální kategorií jsou „zlaté čokoládky" - Combibar slitky. Je to forma 10, 20, 50 a 100 gramových slitků, které jsou rozděleny po 1 gramu do mřížky - jako čokoláda. Odtud pochází jejich název. 

Jsou populární volbou, neboť v sobě spojují dvě vlastnosti cihličky - vhodnou cenu a je-li to nutné, pak i rychlé použití po malých množstvích.
Stejně jako v případe jiných mincoven i Valcambi má téměř všechny velikosti podobné i v jiných kovech - ve stříbře, platině a palladiu.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Naši klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků probíha do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupeny u nás, je nižší o 2% až 4%, podle výše výkupní ceny.


Postup při výkupu:

  1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, jež chce nabídnout k výkupu. Je možné zaslat i jeho foto na info@goldsafe.cz.
  2. Obratem klientovi na email zašleme:
    • kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
    • přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak jej zaslat prostřednictvím cenného psaní Českou poštou.
  3. Po doručení zboží klienta okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
  4. Po odsouhlasení bude klientovi platba za zboží odeslána během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantují 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

  1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí,
  2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uvedenu hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple Leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince měla nižší hmotnost.

K přesnému měření se používají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na bázi magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9, či nikoli. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si je splést. U odlitků s vetší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Aktualizujeme ceny