Na všechny internetové objednávky doprava s pojištěním zdarma!

Stříbrný slitek - 1000g Argor Heraeus/Heraeus

Poslední aktualizace
13:53
25.463 Kč S DPH
1-4 ks25.463 Kč
5 a více ks25.214 Kč
 Výkupní cena: Na dotaz kvůli lepší ceně
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost1000g
Rýzost999,9/1000
Rozměry111 mm x 51 mm x 21 mm
Vyhotoveníbalené ve fólii

V závislosti na velikosti jsou stříbrné slitky Heraeus  buď ražené nebo lité. Od roku 2014 byla čistota všech stříbrných slitků zvýšena na 999,9 a litým slitkům bylo přiděleno sériové číslo.

Zatímco jsou ražené slitky (1oz - 500g) dodávány v blistrové kartě, 1kg a 5kg slitky jsou svařeny do fólie. 15 kg slitky nejsou baleny. Pro ražené nebo lité slitky není poskytován žádný papírový certifikát.

Na slitcích jsou zobrazeny údaje:

 • Název výrobce
 • Označení kovu
 • Ryzost
 • Logo výrobce
 • Hmotnost
 • Sériové číslo

Švýcarská mincovna Argor Heraeus je 100% dceřinou společností německé rafnérie Heraeus. Slitky od těchto výrobců jsou identické - cena, zpětný výkup apod.

Mincovna Argor Heraeus patří mezi přední mincovny světa. Je jednou z 5 mincoven světa, která je garantem systému kvality "Good delivery" londýnské asociace LBMA. 

Sídlo společnosti je ve městě Medrisio ve Švýcarsku a byla založena v roce 1958. Mincovna vyrábí slitky investičního zlata, stříbra, platiny a palladia. Kromě investičních kovů produkuje i drahé kovy na průmyslové zpracování.

Argor Heraeus je 100% dceřinou společností německé mincovny Heraeus a má úzkou spolupráci s rakouskou mincovnou Münze Österreich. Heareus je zároveň i její vlastníkem.

Základní výrobní program:

 • Investiční zlaté slitky: od 1 gramu do 1000 gramů s nejvyšší ryzostí 999,9 / 1000. Specifickými produkty jsou slitky Kinegram s hologramem a 5 a 10 gramové slitky 10 x 1 gram a 10 x 1 gram Goldseed.
 • Investiční stříbrné slitky: od 20 gramů do 5 000 gramů s ryzostí 999/1000.
 • Investiční platinové slitky: od 1 gramu do 1000 gramů s ryzostí 999,5 / 1000.
 • Investiční palladiové slitky: od 1 gramu do 100 gramů s ryzostí 999,5 / 1000

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků je do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupené u nás, je nižší od 2% - do 4% podle výše vykoupené ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, který chce nabídnout na výkup. Je možné zaslat i foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem zašleme klientovi na email:
  • Kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • Přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak ho zaslat pomocí cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží Vás okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení Vám bude platba za zboží odeslaná během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantuje 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí.
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uváděnou hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince musela mít nižší hmotnost.

Na přesné měření se využívají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na základech magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9 nebo ne. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si to splést. Při odlitcích s vyšší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Aktualizujeme ceny