Objednávky nad 30 000 Kč – Dodání a pojištění zdarma, do 30 000 Kč – dodání a pojištění 199 Kč.

Tygr 2022 - 1/4 oz - Lunární série III

Dostupnost slitku nebo mince je omezena (někdy pouze několik kusů). Cenu a termín dodání stanovujeme individuálně. PRO CENU a Dostupnost VOLEJTE (+420) 602 145 363.
Fixace cen probíhá od 8:30 do 17:00 hod. Cena je včetně DPH
Hmotnost7,78 g
Ryzost999,9/1000
Nominální hodnota25 AUD
Průměr20,6 mm
Tloušťka2,3 mm
Sni?mka obrazovky 2019-04-10 o 16.27.17.png
Australská mincovna Perth mint razí zlaté a stříbrné mince z Lunární série. Motivem těchto mincí jsou vždy zvířata z čínského lunárního kalendáře a mění se každý rok - potkan, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza (kozel), opice, kohout, pes a vepř.

Mince jsou raženy v nejvyšší ryzosti 9999/10000, tedy s ryzostí 99,99%.

Lunární mince řadíme k speciálním mincím. Mají přidanou, tzv. numismatickou, hodnotu. Jejich cena může být v budoucnu vyšší, a proto jsou vyhledávány i jako dlouhodobější nákup.

Zlatou minci Tygr z Lunární série III. razí mincovna Austrálie - The Perth mint. Mincovna má dlouhou historii a patří mezi nejstarší mincovny na světě.

Každý rok razí mincovna jeden motiv z Čínského lunárního kalendáře. Rok 2022 je rokem Tygra. Mince byli ražené v omezeném nákladu 30 000 kusů na rok a proto jsou i zajímavým sběratelským artiklem. Byly vyražené v 7 velikostech - 10 uncí, 2 unce, 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce, 1/10 unce a 1/20 unce. Jejich ryzost je 24 karátů - 999,9 / 1000.

Lícní strana:

Obr. Podobizna Královny Alžběty II. Rok ražby, hmotnost, ryzost a nominální hodnota.

Rubová strana:
Obr. Řvoucí tygr na skále s čínským znakem pro slovo tygr.

Perth Mint je australská mincovna se sídlem v Perthu. Je to národní mincovna Austrálie, která byla založena koncem 19. století. Je členem asociace LBMA.

Kvalita produkce je na vysoké úrovni a slitky této mincovny jsou označovány znakem kvality "Good delivery". Je světoznámá hlavně výrobou zlatých mincí Kangaroo (Nugget), které patří mezi nejznámější zlaté mince světa. Stejně mezi známé stříbrné mince patří Kookaburra, Koala a od roku 2015 i stříbrná mince Kangaroo.

Vyhledávaným sběratelským zbožím jsou speciální edice zlatých a stříbrných mincí ze série Lunární rok s motivem mincí zvířete v Čínském kalendáři. Mincovna mění design všech mincí a proto jsou zlaté a stříbrné mince vyhledávané mezi investory po celém světě.
Mincovna vyrábí kromě mincí i zlaté slitky. Kromě investičních mincí mincovna vyrábí širokou škálu numismatických mincí.

Základní výrobní program:


 • Investiční zlaté slitky: od 1 gramu do velikosti 10 uncí - 311 gramů s ryzostí 9999/1000
 • Investiční zlaté mince: Investiční mince Kangaroo - velikosti od 1/10 unce do 1000 gramů,  Lunární série I. a II. - od 1/10 unce do 1000 gramů.
 • Investiční stříbrné mince - Koala, Kookaburra - od 1/2 unce do 1000 gramů, Kangaroo - 1 unce.
 • Platinová mince: Platypus - 1 unce.

Našim klientům garantujeme výkup odlitků a mincí, které si zakoupili u nás. Naši klienti mají vyšší výkupní cenu než neklienti a výplata finančních prostředků probíha do několika dnů od doručení zboží.

Stejně však lze prodávat i odlitky a mince, které u nás nebyly zakoupeny. Výkupní cena pro odlitky a mince, které NEBYLY zakoupeny u nás, je nižší o 2% až 4%, podle výše výkupní ceny.


Postup při výkupu:

 1. Klient nás kontaktuje emailem nebo telefonicky a uvede zboží, jež chce nabídnout k výkupu. Je možné zaslat i jeho foto na info@goldsafe.cz.
 2. Obratem klientovi na email zašleme:
  • kupní smlouvu, kterou ve 2 vyhotoveních zašle podepsanou spolu se zbožím
  • přesné instrukce, jak zboží zabalit a jak jej zaslat prostřednictvím cenného psaní Českou poštou.
 3. Po doručení zboží klienta okamžitě budeme kontaktovat ohledně sjednání přesné výkupní ceny.
 4. Po odsouhlasení bude klientovi platba za zboží odeslána během několika dní.

Investiční slitky a mince kupujeme výhradně od ověřených dodavatelů a světových mincoven. Renomé mincovny, státní vlastnictví a dlouhodobá činnost garantují 100% pravost nakoupených slitků a mincí.

Dodatečně však využíváme kontrolu pravosti, která je využívána v mincovnách při zpětném výkupu:

 1. přesné měření rozměrů a hmotnosti slitků a mincí,
 2. doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Měření rozměrů a hmotnosti.

Zlato má přesně specifickou hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrouhlování na 1 desetinu).

K čemu je tato informace?
Výrobce udává přesné rozměry slitků a mincí a hmotnost zlata. Každý slitek a mince musí mít tyto rozměry a musí mít uvedenu hmotnost. Představme si, že bychom zlatou minci Maple Leaf zaměnili za stříbrnou minci Maple Leaf. Stříbro má nižší hustotu (10,4 kg na dm3). Mince ze stříbra by musela být větší (například tlustší), aby se dosáhlo přesné hmotnosti, protože stříbro má nižší hustotu. Nebo při stejných rozměrech zlaté a stříbrné mince by stříbrná mince měla nižší hmotnost.

K přesnému měření se používají certifikované váhy, které jsou úředně ověřeny, což zaručí přesné měření.

Doplňkové měření pomocí magnetické váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mírně diamagnetické). Proto je možné na bázi magnetismu přesně zjistit, zda se jedná o zlato o ryzosti 999,9, či nikoli. Rozdíl mezi čistým zlatem 999,9 a zlatem s menší ryzostí, nebo dokonce jiným kovem je výrazný a není možné si je splést. U odlitků s vetší tloušťkou se dodatečně používá ultrazvuk.

Recenze zákazníků

Oveřený zákazník
Rychlost doručení, od objednání - 1. den objednávka , 3. den vyzvednutí na poště. Nic. Super profesionální přístup paní na zákaznické lince, vše srozumitelně a trpělivě vysvětlí :-) Super profesionální přístup paní na zákaznické lince, vše srozumitelně a trpělivě vysvětlí :-) . Objednáno 2x a vždy stejný přístup, budu objednávat i nadále. Věřím, že těch pár nespokojených recenzí osobně nepoznám.
Oveřený zákazník
Jako vždy nejlepší cena a super přístup Nakupuji pravidelně a jsem velmi spokojen.
Oveřený zákazník
Rychlé jednání. Bezproblémové doručení.
Oveřený zákazník
spolehlivý
Aktualizujeme ceny